Nowy ambulans gotowy do pracy

Jest nowy, bardzo potrzebny, ma zerowy stopień zużycia i jest gotowy do pracy. W czwartek 10 października 2019 r. tabor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim zyskał nowy ambulans.

Zaledwie miesiąc temu w szpitalu miało miejsce uroczyste przekazanie czeku o wartości 400 tys zł przez Wiceministra Zdrowia Janusza Cieszyńskiego, który wówczas odwiedził nasz szpital w celu podpisania umowy na przekazanie dofinansowania z przeznaczeniem na zakup karetki w ramach „Programu wymiany ambulansów”.

W czwartek, 10 października br., Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba oraz Dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego Marek Konieczko otrzymali nową karetkę, by chwilę później uroczyście przekazać kluczyki w ręce użytkowników pojazdu czyli ratowników medycznych oraz Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa. Nowy pojazd ma służyć mieszkańcom tego regionu i stacjonować w wolborskiej podstacji.

By ratownicy medyczni mogli bezpiecznie korzystać z ambulansu jadąc do pacjentów potrzebujących pomocy, pojazd poświecił ks. Prałat Grzegorz Gogol.

Niewątpliwą atrakcją spotkania i sentymentalnym powrotem do przeszłości dla pracowników służby zdrowia był ambulans Nysa z 1990r., który dzięki uprzejmości firmy produkującej karetki na kilka chwil zagościł na placu przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

W spotkaniu uczestniczyli także Edyta Wieczorek – Wieczorkiewicz Przewodnicząca Rady Społecznej Szpitala wraz z Anną Mizgalską – Dąbrowską członkiem Rady, a także dyrekcja i pracownicy szpitala.